WOLFTEAM FORUM HACK FORUM
<meta http-equiv="refresh" content="5;URL=http://www.forumoloji.com">

Join the forum, it's quick and easy

<meta http-equiv="refresh" content="5;URL=http://www.forumoloji.com">
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Efsane: Ejderhalar Mirası

Efsane: Ejderhalar Mirası  Empty Efsane: Ejderhalar Mirası

Mesaj tarafından ShadowLord Paz Ekim 31, 2010 1:55 pm

Sayfa 1 / 2
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Online oyunların -özelikle son yıllarda- giderek artışına şahit oluyoruz. Birbiri ardına piyasaya fırlayan MMORPG’lerin yanı sıra browser / tarayıcı oyunları da destek veriyor bu çılgınlığa. Belki de OGame başlattı bu çılgınlığı, belki OGame’in de öncesi vardı ama şu an bu kabarık listenin içinden tarzımıza ve zevkimize uygun oyun seçmek için büyük uğraş vermemiz gerekiyor. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], bu kabarık listedeki oyunlardan sadece bir tanesi; ancak diğer oyunlardan ayrılan farklı yönleriyle bir adım öne çıkmayı başarıyor. Browser oyunlarını seviyor ve fantastik alemlerden de hoşlanıyorsanız, yolunuz bu oyundan mutlaka geçecek, emin olun. Şunu da belirtmekte yarar var: Oyunun tamamı Türkçe. İçeriğinde yer alan silahlardan, zırhlardan ve diğer envanterlerden tutun, yer isimlerine ve görev metinlerine kadar her şey Türkçe. Daha da fazlası, tüm bu geniş içerik ücretsiz!Oyunun hikayesi, Feo dünyasında geçiyor. Bu dünyada yaşayan insanlar ve Magmar'lar arasındaki çetin mücadeleyi konu alıyor. Kadim zamanlara dayanıyor iki ırk arasındaki çekişme. Bize de bu iki taraftan birine dahil olup kıyasıya savaşmak düşüyor. Oyuna başlamanız için yapmanız gereken tek şey, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresine tıklayıp üyeliğinizi yaptırmak. Ardından tarafınızı seçiyor, karakterinizi yaratıyorsunuz ve maceranız başlıyor. Oyunun temeli, her MMORPG’de olduğu gibi aldığınız görevleri yerine getirmek, karakterinizi geliştirmek, yeni silah ve zırhlar bulmak gibi temel detaylardan oluşuyor. Tabii ki bu işleri bir browser oyununun gerektirdiği şekilde yapıyorsunuz. Daha önce hiç browser oyunu oynamamış olsanız bile bu oyuna kolayca adapte olabiliyor ve maceranız devam ettikçe olayın detaylarını birer birer öğreniyorsunuz.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’nı diğer browser oyunlarından ayıran özgün tarafları olduğundan dem vurmuştum az önce. Bu tarafların en dikkat çekici olanı, savaşlarınızın küçük bir pencere eşliğinde sizin kontrolünüze bırakılıyor olması. Herhangi bir görev, sizden 10 tane kurt dişi istiyorsa mesela, o kurtların olduğu haritaya gidip (Bu noktada haritadan faydalanmakta büyük yarar var. ) "Avlan" sekmesine tıklıyorsunuz. Bu sekmede sizin seviyenize denk olan ve olmayan yaratıkları görüyor ve seviyenize denk olan yaratığı seçip direkt aksiyona dalıyorsunuz. Bir dövüş oyununu andıran küçük bir ekran açılıyor ve size sunulan seçenekler dahilinde düşmanlarınızla savaşıyorsunuz. Düşmanınıza tepeden, orta seviyeden veya aşağıdan saldırabilir, fazla riskli durumlardaysa savunmaya çekilebilirsiniz. Çeşitli yaşam ve büyü iksirleri de bu süreçte size destek veriyor. Öldüğünüzdeyse hiçbir şey kaybetmeden tekrar canlanıyorsunuz; tabii ki olduğunuz yerde değil...Bir browser oyununa göre oldukça zevkli görevleri var [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'nın. Bu görevlerin geneli, çeşitli yaratıkları öldürüp onların dişlerini ve kulaklarını toplamaktan veya önemli bir envanteri bir yerden başka bir yere götürmekten oluşuyor. Oyun oldukça geniş bir alana yayılmış olduğu için de gideceğiniz yeri kolay kolay bulamıyorsunuz. Bu esnada pusulanız yardımınıza yetişiyor. Pusulanıza gideceğiniz yeri yazdığınız zaman, haritanız size yolunuzu adım adım gösteriyor. Bu sistemi kullanarak kısa sürede yer isimlerine ve hangi bölgenin ne tarafta olduğuna aşina olmanız mümkün. Öyle ki bir yerden sonra harita kullanmayı bırakabilirsiniz bile. Bulunduğunuz bölge, size bir fotoğraf vasıtasıyla gösteriliyor. Bu fotoğrafta, bir "point & click" tarzı adventure oyunu gibi gizli köşeleri inceleyerek çeşitli görevler yakalayabilirsiniz. Sırf oyunun sizi yönlendirdiği hikayeleri takip etseniz bile mutlaka birkaç yan göreve sahip olabiliyorsunuz.
Özellikle bu tarz ücretsiz online oyunlarda sıklıkla görülen, kendini bilmezlerin ve ipsiz sapsızların hakaret ve küfür dolu cümlelerine maruz kalma durumu yok [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’nda. Muhafız adı verilen yetkili şahıslar, böylesi durumlara ve hatta "Caps Lock" tuşunu açık unutmayı adet edinmiş kişilere ve aynı cümleleri arka arkaya yazarak hasta ruhunu tatmin etmeye çalışan kişilere bile nefes aldırmıyor. Hoş bir detay yer alıyor bu tarz durumlarda. Çeşitli kategorilere ayrılan cezalar, bir veya 15 dakikalık “susma laneti” cezası almanıza kadar ciddileşebiliyor. Susma Laneti’nin dışında daha farklı lanetler de mevcut. O yüzden farkında olmasanız bile yanlış hal ve hareketlerinize dikkat etmeniz çok önemli. Özellikle oyuna yeni başlamış oyunculara yardım etmek amacıyla oluşturulan "Mentor" ekibi de ayrı bir konu. Gönüllü oyunculardan oluşan ve isimlerinin kenarındaki "M" harfiyle tanıyabileceğiniz bu ekibin elemanlarına, takıldığınız her konuda danışabiliyorsunuz.[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’nın seviye olayı da yandaşlarından farklı. Oyunu oynarken Mentor’lara sormayı akıl edemedim ve bu konuda herhangi bir bilgiye de rastlamadım ama oyundaki seviye sınırı sanırım 15. Hal böyle olunca da seviye atlamak oldukça uzun sürüyor. İkinci seviyeye çıkana kadar göbeğim çatladı, düşünün. Öyle ki 15. seviye bir oyuncuya bile rastlamadım. Gerçi benim gibi bir tıfılın olduğu haritada ne işi var öyle bir adamın, değil mi? Dolayısıyla ne olup bittiğini anlamadan 10. seviyeye geleceğiniz bir oyun değil [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]. Yavaş ve temkinli adımlarla yol alıyorsunuz hikayenizde. Şöyle bir detay da aklıma geldi şimdi: Bir yaratığa saldırdığınız zaman, o yaratıkla sadece siz dövüşebilirsiniz anlamına gelmiyor bu. Aynı yaratığa birden fazla kişi dalabiliyor ve kavgada en çok payı bulunan, ganimeti ve tecrübe puanını götürüyor. Ama merak etmeyin, hiçbir şekilde bir itiş kakış durumu veya "loot" kavgası gibi olaylara rastlamıyorsunuz. Oyunda herkese yetecek kadar alan ve yaratık mevcut.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]MMORPG’lerin olmazsa olmazları arasında yer alan PvP ve PvE öğeleri de serpiştirilmiş oyuna. Çeşitli zindanlara dalarak daha kıymetli malzemeler veya daha sağlam tecrübe puanları için mücadele verebiliyorsunuz. Çeşitli arenalara katılarak güç gösterisi yapmak da serbest. Kendi tarafınızda yer alan başka bir oyuncuya saldırmanız mümkün değil ki zaten mantıklı da değil. (Çingeneliği eğlenceyle karıştıranları parantez dışında bırakıyorum, her ne kadar şu anda parantez içinde olsak da...) Karşı tarafın oyuncularınaysa gördüğünüz yerde dalabilirsiniz. Tabii ki dalacağınız oyuncunun seviyesine dikkat etmeniz gerekiyor. Oyunda sadece siz saldırmıyorsunuz tabii ki ve düşmanlarınız da size ansızın saldırabiliyorlar. Bu yüzden yolculuğunuz esnasında temkini elden bırakmamanız faydanıza. Benim gibi durduk yere üç seviye yukarıda bir ayının saldırısına uğradığınızda ne demek istediğim daha net anlarsınız.Daha fazla laf kalabalığı yapıp zihninizi bulandırmak istemiyorum ve bundan sonrası size kalıyor. Şu ana kadar doğru düzgün browser oyunu oynamamış biri olarak ben bu oyundan haz aldıysam, browser oyunlarıyla arası iyi olanlar [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’nı oynarken göbek atacaktır. Tekrar belirtmek gerekirse hem Türkçe, hem bedava, hem de kaliteli bir browser oyunundan bahsediyorum. Üstelik maceranıza beş dakika sonra başlayabilmek gibi bir lüksünüz de var şu anda. Hala bekliyor musunuz?
Online oyunların kabarık listesinden kendine oyun seçemeyen herkese, özellikle browser oyunu meraklılarına ve fantezi tutkunlarına sesleniyor [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]. Siz de bu camiaya dahilseniz, bu oyunu denemek için çok fazla düşünmenize gerek yok. Siz de bir an önce bu dünyaya adım atmak istiyorsanız [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.].
ShadowLord
ShadowLord
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3161 <b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 10236 <b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 446 Doğum tarihi : 11/07/92 <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 19/07/10 Yaş : 31 Nerden Nerden : Eskişehir

https://wolfteam.forumdizini.com

- Similar topics